Hyaluron-Chondroitin-Komplex (HCK)

Aktívna sila pre zdravý pohybový aparát človeka - pre ochranu kĺbu a výstavbu chrupavky.

Keď dochádza dlhšiu dobu k nedostatku pohybu alebo chybnému zaťaženiu jednotlivých častí ľudského tela, môže to viesť k nedostatku živných látok v pohybovom aparáte. Tkanivo chrupavky trpí pod týmto nedostatočným vyživovaním a stáva sa mimoriadne náchylným k poškodeniu. Všetky procesy, ktoré bránia vyživovaniu chrupavky, vedú k jej poškodeniu.
Existujú tiež telu vlastné látky, ktoré majú efekt zmenšovania či úbytku chrupavky, nachádzajú sa ale obvykle v rovnováhe s látkami budujúcimi. Pokiaľ sú procesy výstavby a úbytku rušené, napr. už popísanými príčinami artrózy, môže toto byť absorbované až do určitého stupňa. Pokiaľ je táto hranica prekročená, chrupavka sa už nedá viac regenerovať a pomaly sa začne meniť jej štruktúra. Proces artrózy začal.
Keď sa poruší súhra oboch týchto látok - pozri rizikové faktory - môže to viesť k odbúravaniu tkaniva kĺbovej chrupavky. Pokiaľ chrupavka dostáva príliš málo výživných látok, zhoršuje sa funkcia chrupavky tlmiť nárazy, objem chrupavky sa znižuje, tzv. degraduje a zároveň sa znižuje tvorba kĺbovej tekutiny. Artróza pokračuje.
Zmysluplné je včas chrupavku kĺbov podporovať zvonka. Jednou dôležitou oporou je pravidelný, treniu sa vyhýbajúci a ku kĺbu šetrne sa chovajúci pohyb. Ďalšou je dostačujúce zásobovanie chrupavky pre ňu dôležitými látkami pre základnú stavbu a výživu - kyselinou hyalurónovou a chondroitínom, pretože predpokladom pre zvýšenie účinnosti alebo regeneráciu tkaniva chrupavky je, aby pre to potrebné substancie boli k dispozícii v dostatočnom množstve. Avšak náš moderný spôsob výživy neponúka žiadne potravinové prostriedky, ktoré obsahujú tieto dôležité stavebné látky.
Pre optimálnu ochranu chrupavky je teraz kyselina hyalurónová k dostaniu vo vstrebateľnej forme v komplexe s chondroitínom ako Hyaluron-Chondroitin-Komplex, v skratke HCK. Kyselina hyalurónová a chondroitín môžu účinne chrániť chrupavku pokiaľ sú podávané spoločne, pretože obe tieto látky chrániace a vyživujúce chrupavku sa vzájomne vo svojej účinnosti doplňujú.
HCK - tento klinicky overený komplex účinných látok je teraz k dispozícii ako tonikum, v tekutej, chutnej a ľahko vstrebateľnej forme, takmer s okamžitou absorpciou a doplňovaním depozitných miest v organizme, čím je zaistená veľmi rýchla účinnosť. Výhodou tejto formy výživy a jej zloženia je maximálny komfort v doplňovaní iba v jedinej dennej dávke a ďalej výborná znášanlivosť a šetrnosť k slizniciam tráviaceho ústrojenstva, ktorá podstatne menej zaťažuje organizmus než tablety.
Jednako len, HCK vo forme doplnku stravy nie je liekom, ale nutričným posilňujúcim povzbudzujúcim prostriedkom, ktorý nemá žiadne známe vedľajšie účinky. Po vstrebaní sú obe zložky HCK rozvedené okrem iného do kĺbov, kde podporujú kvalitnejšiu tvorbu synoviálnej tekutiny a do určitej miery aj regeneráciu chrupavky. Týmto je znížený, či dokonca zastavený postup artrózy, zlepšuje sa pohyblivosť kĺbov a artritická bolesť zmizne nebo je výrazne menšia.

Aby sa tomuto porozumelo, musí mať človek pred očami úlohy oboch látok - kyseliny hyalurónovej a chondroitín sulfátu.

  Produkty

Tebexerol
Myosedam
Pleťový krém Hyalutidin® Rejuvenate
Virexerol
Tendosedam
Hyalutidin®
Hyalutidin® pre kone a ponny
Hyalutidin® pre psy a mačky
Navštívte náš eShop