Čo na bolesť kolena?

Najčastejšia otázka ktorú od vás dostávame. Vysvetlime si, prečo je dôležitá výživa kĺbov a ako funguje výživa, regenerácia a obnova chrupavky v kolene.

Kolenný kĺb je najkomplikovanejší kĺb ľudského tela. Zdravý kĺb je schopný premazávať sa sám vďaka prítomnosti synoviálnej tekutiny alebo kĺbového mazu, ktorého jednou zo základných zložiek je kyselina hyalurónová. Chrupavka v kĺbe pôsobí ako tlmič nárazov. Nakoľko nie je napojená na obehový systém, živiny získava prostredníctvom synoviálnej tekutiny, ktorú nasáva ako špongia. Vedeli ste, že po 40-tom roku života klesá produkcia kyseliny hyalurónovej v tele až o 50%? To spôsobuje suchosť chrupavky, jej nedostatočnú výživu, a následné vážnejšie problémy.

Aké neduhy ho postihujú najčastejšie?

U mladších ročníkov sú časté zranenia a opotrebovanie spôsobené športom, ťažkou fyzickou prácou, teda  nadmernou záťažou.

Ani nadváha kolenám neprospieva. Obézni ľudia majú problém s pohyblivosťou a rýchlym opotrebovaním kĺbov, pretože sú denno-denne vystavované extrémnej záťaži.

Artróza či artritída. Mnohí ich považujú za jednu a tú istú diagnózu. A hoci majú podobné príznaky, je medzi nimi rozdiel. Artróza je chronické  nezápalové ochorenie kĺbov. Hoci nie je život ohrozujúca, dokáže ľudí ňou trpiacich poriadne potrápiť. Typickými príznakmi sú: bolesť (v začiatočných štádiách je námahová, no neskôr je citeľná aj v kľudovom stave),  degenerácia chrupavky, obmedzená pohyblivosť, deformácia kĺbov... Artritída je naopak zápalové ochorenie kĺbov, spôsobené baktériami alebo reumatickým ochorením. Zápal sa môže rozšíriť do okolitých šliach, svalov, mäkkých orgánov. Medzi najčastejšie  príznaky patrí bolesť, stuhnutosť  a opuch kĺbov, pocit únavy,  vyčerpanosť.

Čo na bolesť kolena najlepšie zaberá?

Mnohí ľudia sa v snahe vyhnúť lekárom  prikláňajú k analgetikám, tie sú však len akousi náplasťou, ktorá nemá dlhodobý účinok. Po vyprchaní účinku liečiva sa bolesť opäť vracia v plnej sile. Iní zasa dávajú prednosť prírodným alternatívam akými sú kurkuma, omega 3 mastné kyseliny, želatína, dokonca jedia zvieracie chrupavky. Výživa kĺbov je pre ich zdravie a správnu funkciu kľúčová. No iba strava na obnovu chrupavky nestačí. Chcelo by to niečo účinnejšie...

Tu prichádza na rad kĺbová výživa.

Má za úlohu kĺby "nakŕmiť" látkami, ktoré  podporia regeneráciu a obnovu chrupavky. Na trhu je ich niekoľko desiatok. Drahé aj cenovo dostupnejšie, a všetky sľubujú rovnaký výsledok.  Ako si vybrať tú správnu?  Je potrebné poznamenať, že väčšina z nich neobsahuje dostatočné množstvo účinných látok alebo je vyrobená vo forme tabliet či prášku, ktoré agresívne žalúdočné šťavy znehodnotia.

Hyalutidin® HC Aktiv

Je iný ako ostatné „kĺbovky“. Neobsahuje žiadne chemické, telu neprirodzené látky. Vyživuje chrupavku, dopĺňa kĺbovú tekutinu. Vďaka špeciálnej úprave je perorálne absorbovateľný. Obsahuje komplex kyseliny hyalurónovej a chondroitín sulfátu (HCK), ktorý podporuje  regeneráciu a obnovu chrupavky. Je určený ako prevencia opotrebovania kĺbov, vzniku artrózy alebo jej rozšíreniu. Kyselina hyalurónová pôsobí protizápalovo. Vďaka vysokej vstrebateľnosti k depozitným miestam na seba účinok nenechá dlho čakať!

ÚČINOK PRÍPRAVKU HYALUTIDIN® HC AKTIV

Ako funguje Hyalutidín

Vypočítajte si pre porovnanie, koľko ročne miniete na ochranu kĺbov:

Mesačné náklady x12 mesiacov = 240 €

Overte si, či je Hyalutidin pre vás na kĺby to pravé.

INÉ PRÍPRAVKY HYALUTIDIN® HC AKTIV
FREKVENCIA UŽÍVANIA / 1 ROK DENNE 30 DNÍ
Komplexná ochrana všetkých kĺbov no yes
Tekutá forma prípravku na pitie,
zaručuje vysokú vstrebateľnosť
no yes
Komplex HCK - kombinácia kyseliny
hyalurónovej a chondroitín sulfátu
no yes
Záťaž pre tráviacu sústavu yes no
Hyalutidin

 

Výživový doplnok novej generácie, unikátny svojim hyalurón-chondroitín komplexom (HCK) s efektom vnútro kĺbovej aplikácie. Je určený ako prevencia opotrebenia kĺbov, následného vzniku artrózy alebo k zabráneniu jej ďalšieho rozširovania.

Balenie: 2 x 500ml

Cena balenia: 150 €

Objednať

 

 

Výsledky klinických štúdií po aplikácii Hyalutidínu HC Aktiv

Výsledky klinických štúdií po aplikácii Hyalutidínu HC Aktiv

V rámci tejto intervenčnej štúdie o pôsobení komplexu kyseliny hyalurónovej a chondroitínu (ďalej HCK-komplex) v preparáte nazvanom Hyalutidin HC Aktiv ako adjuvantnej terapie boli vyšetrovaní pacienti s funkčnými poruchami v kolennom kĺbe. Všetci pacienti boli podrobení artroskopii. Klinické skúšky sa uskutočnili v spolupráci so špecializovanou nemocnicou Vogelsang-Gommern (Deutsches Zentrum fur Knorpel- und Knochentransplantationen DZKKT / Klinische Abteilung fur Orthopadie - Nemecké centrum pre transplantáciu chrupavky a kostí / klinická ortopédia). Ako hodnotiaci nástroj bol použitý dotazník WOMAC na hodnotenie bolesti. V štúdii sa použila aplikácia 2L tekutej formy prípravku Hyalutidin HC Aktiv.

  Produkty

Tebexerol
Myosedam
Pleťový krém Hyalutidin® Rejuvenate
Virexerol
Tendosedam
Hyalutidin®
Hyalutidin® pre kone a ponny
Hyalutidin® pre psy a mačky
Navštívte náš eShop